Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

“Gladiatori i Sistemit”, ekspozitë e piktorit Ardian Tragaj

Maj 27, 2019

Ditën e hënë, më datë 27.05.2019, ora 10:30, në ambienet e kampusit universitar, Godina nr. 2, kati i tretë, piktori Ardian Tragaj do të hapë ekspozitën me piktura të titulluar “Gladiatori i Sistemit”. Në ekspozitë do të jetë i ftuar z. Ilir Muharremi, shkrimtar dhe kritik arti nga Kosova.

Z. Tragaj është fitues i çmimit të madh të Unionit Europian të Arteve si dhe shumë çmimeve të tjera kombëtare.

 

Details

Date:
Maj 27, 2019

Venue

Godina nr. 2, Kampusi Universitar, Spitallë